FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Monokristal Güneş Panelleri

Monokristal Güneş Panelleri

Monokristal, solar sistem enerji üretimlerinde kullanılan fotovoltaik panellere verilen isimdir. Silikon tek bir kristal vasıtası ile güneşten aldığı ışığı enerjiye dönüştüren bu sistemler, ilk tasarım olması vasıtasıyla en çok kullanılan ve tercih edilen paneller arasındadır.

Her türlü alternatif alanlarda kullanıma uygun yapısı ile ev, tarım arazileri yada endüstriyel tesislerde güvenle tercih edilebilmekte,her türlü zemin şartlarına uyum sağlayabilmektedir. Güneş hücresi tek bir kristal üzerinde toplanmasından ötürü, elektronların sistem üzerinde hareket etmesi daha hızlı ve geniştir. Bu sebeple muadillerine kıyasla daha verimli ve performansı yüksek bir kullanım avantajı sağlamaktadır. Dışarıdan zarar verici direk bir etkiye maruz kalmadığı sürece tüm hava olaylarına karşı mukavemetli olan monokristal panellerin kullanım ömrü ortalama 20 ile 30 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Monokristal güneş panelleri silikon yapısı ile yüksek verimliliğe sahip, tek düze siyah renk tasarımları ve daha fazla enerji üretebilme kapasiteleri ile ön plana çıkar. Full black güneş paneli olarak da adlandırılan, yansımayı minimum düzeye indiren, rüzgar ve kar yüküne karşı da mukavemet gösterebilen bu paneller, kolay kurulum ve pratik kullanımı ile küçük alanlar için idealdir.

Kendi elektriğinizi en kolay yoldan üretip, ücretsiz kullanabileceğiniz bu sistemler için harcayacağınız maliyetinizi 6 yılda amorti edebilir, geri kalan 20 yıl boyunca elektriğinizi ücretsiz karşılayabilirsiniz. Verimsiz güneş ışınlarına maruz kalması durumunda dahi performansından ödün vermeyen, uzun ömürlü ve dayanıklı olan monokristal paneller, Electrozirve kalitesi ve farkı ile de sizlerle buluşmaya devam etmektedir. İhtiyacınıza en uygun ve doğru paneli seçmek için tecrübe ve kalitemize güvenin.

Bilinen en eski güneş paneli enerji üretim sistemlerinden biridir. Yenilenebilir enerji üretebilme düşüncesi ile geliştirilen, düşük karbon salınımı ile en doğal enerji üretim yöntemlerinden biri olan monokristal paneller, küçük sistemler ile büyük enerji üretebilme olanağının şekil bulmuş hali olarak karşımıza çıkmaktadır.

Silikon tek bir kristal vasıtası ile güneş enerjisini toplayarak elektrik enerjisine çeviren bu sistemler, full black panel adı ile de %24 verimlilik oranına sahiptir.

Düşük ısı ve ışık alımında dahi yüksek verimlilik ve daha iyi performans göstermesi açısından da en çok elektrik üreten ve tercih edilen sistemler arasında gösterilir.

Hotspot etkisi sayesinde gölgelenme den dolayı daha az güç kaybı, daha az sıcak nokta etkisi sağlaması.

Mekanik hasar direnci, yağmur ve kar yüküne karşı mukavemet göstermesi, tek silikon kristalinden meydana gelmesi sebebi ile arka plan panelin düz olması bu sistemlerin diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Düşük güneş ışınlarında dahi yüksek performans gösteren monokristal güneş panelleri üretimi ve satışı hizmetlerini üstlenen firmamız, her ihtiyaca ve bütçeye hitap edecek monokristal solar sistemleri beğeninize sunmaktadır. Full black panel olarak modelleri bulunan bu sistemler, beklenti ve ihtiyacınız doğrultusunda dilediğiniz zemine kurulumu yapılabilmektedir. Panel adeti de bu doğrultuda belirlenmekte, uygulaması yapılan solar sistemler evirici sayesinde tüm elektronik cihazların enerji ihtiyaçlarında güvenle kullanılabilmektedir.

Bilinen en eski solar sistemlerden biri olan monokristal güneş pilleri, yüksek performansı ve her ihtiyacı karşılayacak enerji verimliliği ile ülke genelinde en çok rağbet gören seçenekler arasındadır. Monokristal güneş paneli fiyatları kullanılacak panel sayısı, işçilik ve markaya göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra panel ölçüleri, watt değeri, markası, mekanik özellikleri, sıcaklık katsayısı da fiyatların değişiklik göstermesinde rol oynayan etkenler arasında yer almaktadır.

Electrozirve olarak güneş paneli üretim ve ürün kalitemizin arkasındayız. Son teknoloji sistemler ile donatılmış panellerimiz, yüksek verimlilik potansiyeline sahip olup, her ihtiyacı karşılayacak imalat ve uygulama alternatiflerine sahiptir. Güneş panellerinin fiyatlandırması panel sayısı, işçilik, watt değerleri ve mekanik kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir. Sizin ve ihtiyacınız için en doğru paneli seçmek, kaliteyi uygun fiyat ile bir araya getirmek için tüm alt yapımızı ve imkanlarımızı kullanıyor, müşteri memnuniyetini daima ön planda tutuyoruz.