FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Half-Cut Güneş Panelleri

Half-Cut Güneş Panelleri

Yarım kesilmiş güneş paneli anlamına da gelen Half-cut, alışılagelmiş solar sistemlerinden farklı olarak ikiye ayrılmış hücre tasarımları ile yüksek performanslı güneş enerjisi üretimi sağlamaktadır. Half-cut güneş panel, her biri standart panel boyutunun yarısı kadar olan ebatları ile bağımsız olarak iki ayrı bölgede, ayrı terminalde çalışma yapar. Güneş alan panel, gölgede kalan panelin de görevini üstlenerek, kesintisiz üretim sağlama imkanı sunar.

 Halfcut solar panel muadillerine kıyasla pek çok avantajları bünyesinde barındırmaktadır. İkiye ayrılmış hücre ya da bölümleri ile yüksek verimlilik sağlaması, düşük sıcaklıkta bile maksimum performans göstermesi, bağımsız iki ayrı bölümleri dolayısı ile arızalanma durumunda genel sorun yerine sadece arızanın kaynağının etkilenmesi açısından yüksek güvenlikli güneş paneli kullanma imkanı sağlamaktadır. Bu panelin tasarım amacı daha fazla hücre kanalları oluşturarak, enerji kaybını en aza indirirken, performansı da maksimum seviyeye çıkarmak, gölgeleme toleransını azami seviyede tutmaktır.

 Electrozirve olarak teknolojinin getirdiği yenilikleri üretimlerimize entegre ederek sektörün en gelişmiş ve kaliteli solar sistemlerini sizlerin beğenisine sunuyor, Half Cut güneş paneli modellerimiz ile sektörün en iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz.

Half-cut güneş paneli, güneşten gelen ışınları elektrik enerjisine çevirerek kesintisiz enerjiyi depolama ve kullanma imkanı sağlamaktadır. Solar sistemlerin aranılan çeşitlerinden olan bu donanımlar, tasarımları dolayısı ile iki yarım parça ve birbirinden bağımsız terminallerden oluşur. Half cut güneş paneli modelleri, bu alternatifi ile yüksek verimli enerji üretebilme ve depolama avantajı sağlarken elektrik kayıp ve kaçaklarını azaltmaya da yardımcıdır.

Kristal silikon güneş hücrelerinden meydana gelen ve standart solar sistemler ile aynı çalışma prensibine sahip half cut güneş paneli, muadillerinden farklı olarak hücreleri bağımsız iki ayrı bölüme ayrılmıştır. Buda %5 gibi daha fazla enerji çıkışı sağlaması ve artmış hücre sayısı ile daha az enerji çıkışı ve kaybı yaşanmasına olanak tanımaktadır.

Gölgeleme sonucu diğer sistemlerde yaşanan güç kaybı half-cut sistemlerinde %50 ye varan bir düşüş ile kendini gösterirken, düşük sıcaklık katsayısı ile yüksek sıcaklıklarda dahi stabil enerji üretimi sağlayabilmektedir.

Half-cut güneş paneli fiyatları, yüksek performans ve düşük enerji kaybı avantajları dolayısı ile tam hücreli sistemlere nazaran daha maliyetlidir.

Hücreler arasına yerleştirilen elektrik kabloları aracılığı ile enerji seri olarak iletilirken, daha fazla bölümlere ayrılmış hücreler sayesinde gölgeleme toleransı da azami seviyeye düşeceği için enerji kaybı daha az olacak, gölgelemeden dolayı enerji üretmeyen hücrelerin üretim telafisini diğer bölümler üstlenecektir.

Bakımı ve koruyucu cam temizliği kolay olup, muadillerine göre iki kat fazla legime sahip olması açısından rutin olarak bakım ve kontrollere tabi tutulması gerektiği de bilinmelidir.

Half cut paneller, diğer solar sistemlere göre maliyeti biraz yüksek olup, sınırlı esneklik ve daha geniş alana ihtiyaç duyması bakımından iyi düşünülerek seçilmesi gereken panellerdir.

Güneş paneli seçimlerinde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan half cut güneş paneli modelleri, marka ve tasarımlarına göre seçeneklere ayrılmaktadır. Half cut panelleri diğer muadillerinden ayıran özellik, yarım kesilmiş olması ve bu hücrelerin bağımsız çalışmasıdır. Gölgeleme toleransı ve yüksek sıcaklıklarda en iyi performansı sağlayan bu sistemler, enerji kayıplarında da maksimum tasarruf sağlamaktadır. Monokristal, polikristal, multi busbar half-cut güneş paneli modelleri ile Electrozirve olarak sizlere daima kaliteli ürün, kusursuz işçilik sunmak adına sektördeki gelişim ve yeniliklerin takipçisi oluyor, toptan half cut güneş paneli desteği sağlıyoruz.

Electrozirve olarak uzun yıllardır sektörde var olmanın kazandırdığı tecrübe ve alt yapı ile pazarın yüksek performanslı en iyi half-cut güneş paneli üretim ve satışımız ile kaliteyi uygun fiyat ile bir arada sunuyoruz. Her bütçeye hitap edecek ürün alternatiflerimiz ile ihtiyacınızı karşılayacak sistemlerimizi beğeninize sunuyor, en uygun half-cut güneş paneli fiyatları ile sizleri karşılıyoruz. Muadillerine kıyasla her daim yüksek verimli üretim ile en iyi gölgeleme toleransına sahip ürünlerimiz ile tanışmanın tam zamanı.

Bizim için müşteri memnuniyeti her daim ön plandadır bu sebeple, ürünlerimizin hem üretim hem de satış aşamalarında kaliteden ödün vermeyecek hizmetler sunuyoruz. Toptan half-cut güneş paneli fiyatları ile de sektörün en cazip tekliflerini sunuyor, monokristal, polikristal ve multi busbar ürün alternatiflerimiz ve uygulama alanı kapasitesi doğrultusunda fiyat şekillendirmesi sağlıyoruz. Sizin için en doğru ürünü tespit etmek, düşük maliyet ile en kaliteli hizmet almak için firmamız ile iletişime geçebilir, mekanik, teknik ve her türlü desteği alabilirsiniz.