FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Electrozirve DC-DC Charger

Electrozirve DC-DC Charger

DC-DC Charger, DC-DC şarj cihazı anlamına gelmektedir. Enerji kaynağından gelen düşük voltajlı enerjiyi, daha yüksek bir gerilime dönüştüren sistemden oluşur. Özellikle mobil enerji sistemleri ve araç uygulamalarında kullanılan bu cihazlar, aynı zamanda güneş panelleri gibi düşük gerilimli enerji kaynakları içinde önemli bir donanımdır. Güneş panellerinde genellikle enerjiyi akü yada güç kaynaklarına  şarj etmek ve dağıtmak için kullanılırlar. Böylece ihtiyaç olduğu anda düşük gerilimli voltaj yüksek gerilimli bir enerjiye çevrilerek cihazlara aktarılmaktadır. Ayrıca yüksek gerilimli batarya ile düşük gerilimli batarya enerjisi arasındaki enerji miktarlarını kontrol etmek ve bataryayı şarj etmek amacıyla da kullanılmaktadır. 

DC-DC şarj; otomobil, kamyon, karavan, tekne ve diğer elektrik enerjisine ihtiyaç duyan araçlarda akülerin düşük gerilimden, yüksek gerilime çıkarılmasını sağlamaktadır. Güneş enerjisi sistemlerinde, elektrikli araçlarda, taşınabilir güç kaynakları ve taşınabilir enerji sistemlerinde de yine DC-DC şarj cihazları kullanılmaktadır. Düşük gerilimli enerji kaynaklarını daha yüksek gerilimli akülere veya enerji depolama sistemlerine bağlamak için bu sistemlerden yardım alınmaktadır. 

Dc-Dc şarjlar kullanım amacı ve cihazın modeline göre farklı özellikler sergilemektedir. Genel olarak dc-dc şarjların özellikleri her akü ve enerji kaynağına entegre edilebilmesidir. Mptt teknolojinin getirdiği yüksek performanslara sahip olabilmek ile birlikte, aküler arasındaki voltaj ve yük dengesini sağlama performanslarında da sahip olabilmektedirler. Şarj-deşarj dengesini sağlaması, kompakt tasarımı ile taşınabilmesi, veri izleme ve kontrol mekanizmaları ile uzaktan yönetim sağlama da yine bu cihazların tipik özellikleri arasında yer almaktadır. 

Dc-Dc charger fiyatları marka model ve kullanılacak sistemin özellikleri, verimlilik kapasitesi ve kullanılacak akülerin tipine göre değişkenlik göstermektedir. Electrozirve DC-DC şarj cihaz çeşitlerimiz ile her zaman en kaliteli ve sektörün yeniliklerine uygun tasarım ve üretimini yaptığımız ürün gruplarını hizmetinize sunuyoruz.