FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Modifiye Sinüs İnverter

Modifiye Sinüs İnverter

Sinüs inverter çeşitlerinden biri olan modifiye sinüs inverter, şebeke yada enerji kaynağından gelen DC doğru akımı, AC alternatif akıma çevirerek cihazlara gönderen sistemlerdir. 

Çalışma prensiplerine göre iki gruba ayrılan inverter lerden biri olan modifiye inverter, kaynaktan gelen akımı kare dalga şekli üreterek cihazlara gönderir. Bu sebeple kullanım alanları seçkindir. 

Kesik ve parçalı olarak kare yada dikdörtgen vari gönderdikleri akımlar, hassas elektronik cihazlar için uygun olmayan bir AC akımı sayılmaktadır. Sinüs inverterlere kıyasla verimliliği düşük kabiliyette olup, enerji tasarrufunun öncelik olduğu alanlarda kullanılması tavsiye edilmemektedir. 

Temel AC cihazlarında kullanılan modifiye inverter, motor, araç içi, tekne ve acil durum güç kaynaklarında kullanılmaktadır. Muadillerine kıyasla daha ekonomik fiyat seçeneklerine sahip olan bu sistemler, hassas elektronik cihazlar haricinde tüm mekanizmalarda kullanılabilmektedir. 

Uzun ömürlü, dayanıklı ve güvenli olan bu inverterler, aşınma ve yüksek akımı kontrol altına alabilme özellikleri ile rahat kullanım avantajı sağlamaktadır.  

Güneş paneli tarafından üretilen enerjiyi alternatif akıma çevirerek kullanabilme olanağı sağlayan bu sistemler, mukavemetli batarya yapıları ile aşırı ısınma ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. 

Modifiye sinüs inverterlerin en belirgin özelliği AC akımlarını kare dalgalar olarak üretmesidir. 

Sisteme gelen ilk yüksek akımı kontrol altına alabilme ve uygun akımda cihaza iletme özelliği ile motorlu donanımların kullanılmasında avantajlıdır.  

Temel elektronik birimleri çalıştırmak ve  şarj etmek için ideal donanım lardır. 

Diğer sinüs inverter çeşitlerine oranla modifiye sinüs inverter fiyatları daha ekonomiktir. 

Çarpma, titreme ve sarsıntıya karşı mukavemetli yapıları vardır ve güvenli sistemlerdir.

Modifiye sinüs inverterler kullanılacak motorun özellik ve performansını karşılayacak biçimde farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Cihazların güç çıkış kapasitesine uygun olarak seçilmesi gereken modifiye invertörler, zorlanmayacak şekilde şarj ve deşarj edilmesi gerekmektedir. 

Modifiye sinüs inverter çeşitleri; araç iç sinüs modifiye inverterler, Tekne modifiye sinüs inverterler, Ev içi sinüs modifiye inverterler, portatif sinüs modifiye inverterler, acil durum modifiye sinüs inverterler, endüstriyel modifiye sinüs inverterler ve güneş enerjisi modifiye sinüs inverterlerdir.

Modifiye sinüs inverter kullanmaya başlamadan önce ihtiyacınızı karşılayacak doğru inverter seçimi yapılması gerekmektedir.  

Uygun ve sabit bir zemin üzerine konuşlandırılan inverter, düşme ve çarpmalara mahal vermeyecek bir ortamda olduğundan emin olunmalıdır. 

Modifiye sinüs inverterler DC doğru akım kaynağından beslendikleri için ilk olarak DC kaynağa bağlanmalıdırlar. DC-AC dönüşümü ve AC akımın cihaza iletilebilmesi için de diğer bir ucunda cihaza bağlanması gerekmektedir. Bu bağlantıda cihaz ve inverterin güç ayarının  doğru seçilmiş olması unutulmamalıdır. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra inverter açılmalı ve çalıştırılmalıdır. Kaynaktan gelen DC akımı anında AC akıma çevirmeye başlayan inverter artık cihazları şarj etmek yada kullanmak için hazırdır. 

Modifiye inverteri hava sirkülasyonunun iyi olduğu bir ortamda kullanmaya özen gösterilmelidir. İnverterin çıkış gücünü aşmayan cihazlarda kullanılması da bilinmesi gereken detaylar arasındadır. 

Elektronik cihazlar AC alternatif akım ile beslenmektedir. Şebeke yada güç kaynaklarından gelen enerji DC doğru akım olarak gelmektedir. Bu aşamada devreye inverterler girerek cihazların ihtiyacı olan akım ile çalışmaya başlamaktadır.  

Modifiye inverterlerde bunlardan biridir. Çeşitli watt gücüne bulunabilen, her türlü elektronik cihazların kapasitesine uyum sağlayacak alternatifleri sahip olan modifiye sinüs inverter fiyatları da bu doğrultuda değişkenlik göstermektedir. Electrozirve olarak geniş ürün alternatiflerimiz ve her beklentiyi karşılayacak inverter çeşitlerimiz ile kaliteyi uygun fiyata sunuyoruz.