FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Tam Sinüs Şarjlı inverter

Tam Sinüs Şarjlı inverter

Tam sinüs UPS ‘ler enerji kaynaklarından gelen doğru akımı DC, AC alternatif akıma çeviren ve bununla birlikte bir şarj sistemine sahip olan donanımlar dır. Bu özelliği invertere elektrik kesintisi durumunda bile inverterin kesintisiz çalışmasına olanak tanımaktadır. 

AC çıkışlı enerji üreterek, hassas cihazların ihtiyacı olan saf, aktif ve stabil alternatif enerjiyi sağlayarak, güvenle çalışmasına imkan tanır. Dahili bir şarj cihazına sahip olması ile aynı zamanda inverterin enerji depolamasına yada şarj etmesine olanak sağlamaktadır. 

İster enerji kaynağından ister şebeke bağlantısından gelen akımları güvenle AC enerji çıkışına evirmekte, şebekede yaşanan elektrik kesintisinde dahi otomatik olarak devreye girerek, elektronik cihazların kesintisiz olarak çalışmasına imkan tanır. 

Akıllı şarj sistemine sahip olan tam sinüs inverter çeşitleri, kesintisi esnasında yada kullanım anında otomatik olarak devreye girerek, bataryayı uygun koşullarda şarj etmekte ve aşırı deşarjın getirdiği zararlı etkileri bertaraf etmektedir.  

Şarj durumu, aşırı yüklenme ve uyarı gerektiren durumları bildiren ikaz göstergeleri ile konforlu bir kullanım olanağı sağlamaktadır. Çünkü tam sinüs inverterler aşırı ısınma, aşırı deşarj ve aşırı yüklenme ve kısa devre olumsuzluklarına direnç gösterecek güvenlik önlemlerine sahiptir.

Tam sinüs şarjlı invertörler, kesintisiz güç kaynağı olarak da günlük hayatta kullanılabilmektedir. Özellikle taşınabilir enerji kaynakları ile entegre edilebilmesi karavan ve tekne enerji gereksinimlerinde artı bir avantaj sağlamaktadır. İş akışının sekteye uğramaması, hassas cihazların elektriksel kaynaklı zarar görmemesi adına inverter kullanımı önemlidir. Şebeke yada enerji kaynağına bağlanan inverterlerin bağlantı kablolarının yardımı ile cihazlara bağlanması ile kullanımı sağlanmaktadır. İnverterlerin sağlam bir zemine konulması, çarpma, düşme gibi olumsuzluklara mahal verecek oluşumların bertaraf edildiği ortamlarda kullanılmaya başlanmalıdır.

Tam sinüs şarjlı (UPS) invertörler, DC elektrik akımını AC dalgasına çevirerek cihzların ihtiyacı olan elektrik dalgasını göndermeye yardımcı olur. Hassas elektronik cihazlar için oldukça önemli olan bu donanımlar, aynı zamanda elektrik kesintiye uğraması ile birlikte devreye girerek enerji akımı sağlamaya da devam eder. Tekrar enerji akışının sağlanması ile birlikte de şarj dolumu yaparak kullanılan enerjinin tekrar yerine getirilmesine yardımcı olur. 

Tam sinüs şarjlı inverter çeşitleri watt gücüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genellikle 12 volt olarak 150 ile 3000 watt arasında değişen alternatifleri kullanım amacına uygun olarak seçilmektedir. 

Şarjlı sinüs inverter fiyatları watt gücü, marka ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Electrozirve olarak üretim ve satışını gerçekleştirdiğimiz UPS sinüs inverterleri en uygun fiyata, kalite ve emniyetten taviz vermeden müşterilerimizin hizmetine sunuyor.