FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Akıllı İnverter

Akıllı İnverter

Enerji dönüştürücülerin son trendi olan akıllı inverterler, muadillerine kıyasla daha fazla işlevselliğe sahip olup, enerji dönüşümü daha etkili yöneten sisteme sahiptir. Akıllı teknolojiler ile geliştirilmiş bu sistem daha güvenli ve verimli enerji akışı sağlamaktadır. Özellikle güneş enerji sistemlerinde, enerjiyi artırma, tasarruf etme ve yönetme özelliği ile tercih edilmektedir. 

Akıllı inverterlerin sahip olduğu güç takibi ve veri toplama panelleri ile sisteme gelen enerjinin giriş ve çıkış takibini otomatik olarak yapılabilmekte, verilerin kaydı tutulabilmektedir. Aynı zamanda ayrı ayrı olarak hangi cihaz ne kadar enerji tükettiği de panelde görülebilmektedir. 

Akıllı inverter kullanıcısına aynı zamanda uzaktan takip avantajı da sağlamaktadır. Telefon yada bilgisayar üzerinde takibini yaptıkları sistemi istedikleri gibi konfigürasyon ayarlarını da yapabilmektedir. Smart inverter UPS özellikleri sayesinde enerji kesintisi durumunda devreye girerek cihazların enerji ihtiyacını karşılamaya devam edebilmektedir. 

Sahip oldukları bu teknolojik özellikler onlara ayriyeten inverterde bir sorun yada arıza yaşanması durumunda bildirim göndererek arıza hakkında da bilgi vermektedir.  

Akıllı inverter çeşitleri muadillerine göre daha fazla işlevsellik ve özelliklerle donatılmış sistemlerdir. Veri toplama ve izleme özellikleri sayesinde solar sistemler yada diğer enerji kaynaklarından gelen enerji akımlarını anlık olarak gösterir ve izleme fırsatı sunar. 

Mobil cihaz veya bilgisayar üzerinden uzaktan bağlantı ile kontrol ve konfigürasyon imkanı sunar. 

Enerji miktarını artırmak adına verimliliği iyileştirme alternatiflerini devreye sokabilmektedir. 

Özel güvenlik önemleri sayesinde şifreleme ve veri saklama özelliklerine sahiptirler. 

Akıllı inverterler, enerji kesintisi durumunda aktif olarak devreye girerek enerjinin devamlılığını sağlama potansiyeline de sahiptir. Ayrıca diğer akıllı sistemlere entegre olabilen yapıları ile de avantaj sağlamaktadır. 

Hem güneş enerjisi hem de şebekeden isteğe göre şarj edilebilme özelliği de bulunmaktadır. 

Sistemde yaşanan arıza yada hataları ekranda hata kodları ile bildirme yeteneğine de sahiptir.

Smart inverter, diğer inverter çeşitlerine göre daha teknolojik ve akıllı sistemler ile geliştirilmiştir. Enerji verimliliğini artırma ve tasarruf sağlamak adına oldukça avantajlı olan bu sistemler, bu özelliği sayesinde kısa sürede maliyetini amorte edebilmektedir. 

Özellikle solar enerji sistemlerinde gösterdiği yüksek performans nedeni ile tercih edilen, kullanıcısına her yönden veri akışı sağlama ve kontrol edebilme olanağı tanıyan mart inverterler, farklı akıllı sistemlere entegre edilebilen yapıları ile de muadillerinden ayrılmaktadır. 

Akıllı inverter, yetkili kişiler tarafından cihazlara entegre edildikten sonra kurulumu ve ayarlamaları yapılmaktadır. Şebeke yada solar sistemden gelen enerji akışını ve watt değerini gösterge panelinde belirten sistem bir arıza oluşması durumunda ekranda hata kodu belirtmektedir. 

Şarj durumunu takip etme, amper giriş miktarı, voltaj durumu, şebekenin bağlı olup olmadığı gibi durumlar ekrandan takip edilerek kullanımı sağlanmaktadır. 

Akıllı sistemleri sayesinde kullanıcısına rahat ve pratik bir kullanma imkanı sunan akıllı inverterler, kullanım amacına bağlı olarak çeşitli alternatiflere ayrılmaktadır.  

Akıllı inverter çeşitleri; güneş invertörü, akü inverteri, ev içi enerji inverteri, hibrit inverterler, ticari ve endüstri inverlertleri, mikro inverterler, taşınabilir inverterler ve off-grid inverterler olarak çeşitlenmektedir.  

Akıllı inverter fiyatları verimlilik, performans, marka ve akıllı sistem donanımlarına göre değişkenlik göstermektedir. Electrozirve akıllı inverter çeşitlerimiz ile her ihtiyaç ve beklentiyi karşılayacak çözümler sunuyoruz. Kaliteyi uygun fiyat ile bir araya getirdiğimiz hizmetlerimizde herşey müşteri memnuniyeti odaklı ilerlemektedir.