FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Akü Şarj Cihazları

Akü Şarj Cihazları

Akü şarj cihazları enerji depolama ve taşınabilir cihazların kullanımının sürekliliğini sağlamak ve güvenilir çalışmasına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Enerji kaynaklarından gelen akımların şarj edilmesi, akü, güneş panelleri ve taşınabilir elektronik cihazların güç beslemesini yapabilmesi için gerekli olan bu cihazlar, enerji kaynaklarından aldığı enerjiyi, elektrik ile beslenen cihazlara aktarmakta ve dolumunu sağlamaktadır. Enerji seviyelerinin tükenmeye meyilli olduğu güç kaynaklarını yeniden enerji ile besleyerek verimliliğini artıran bu sistemler, akü ve diğer cihazların yeniden kullanılabilmesini sağlamaktadır. Enerji kaynaklarının uzun ömürlü olması ve kullanımının her zaman en yüksek verimde olması için düzenli olarak şarj edilmesi gerekmektedir. Bu sayede elektronik cihazlar her daim kesintisiz kullanılabilmektedir.

Akü şarj cihazları enerji kaynaklarına entegre olarak çalışmaktadır. Bağlantı kabloları vasıtası ile güç kaynağı, pil yada akülere bağlanan şarj cihazları, bu enerji kaynakların her daim kesintisiz enerji sağlayabilmesi açısından olmazsa olmaz donanımlardan biridir. Güneş paneli akü şarj cihazı kullanılırken ilk olarak cihazda bulunan anahtar kapalı konumda iken prize takılmalıdır. Akü ile şarj cihazı üzerinde bulunan + kutuplar ile - eksi kutuplar birbirine denk gelecek biçimde bağlantı elemanları ile bağlanmalıdır. Daha sonra anahtar açık duruma getirilerek şarj işlemi başlatılmaktadır. 

Güneş paneli akü şarj cihazı, güneş panelleri tarafından üretilen enerjinin, güç kaynaklarına depolanması ve sabit bir voltajda şarj olmasını sağlamaya yaramaktadır. Marka, model ve performansa göre değişkenlik gösteren bu ekipmanların en önemli özelliği her akü tipine uygun seçeneklerinin bulunmasıdır.  

Jel, kurşun-asit ve sıvı iyon akülere entegre olabilen, mptt sistemlerle birlikte enerjinin daha verimli ve tasarruflu kullanılmasına katkı sağlayan güneş paneli akü şarj cihazları, akım ve voltaj ayarlama özellikleri ile de kullanıcısına konforlu ve fonksiyonel kullanım avantajı sağlamaktadır.  

LCD ekranı sayesinde şarj durumu hakkında bilgi verir, aşırı şarj ve deşarj seviyelerini kontrol altında tutar. 

Mukavemetli ve taşınabilir özelliği ile de güvenilirdir. 

Güneş paneli akü şarj cihazları, karavanlar, tekne, kamp alanları, solar sistemle kullanılan yaşam ve iş alanları ile çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Bu cihazlar, enerji kaynağından gelen gücü kullanarak akülerin şarjını ve enerji depolamasını sağlar. 

Kendi alanı içinde pek çok marka ve çeşitlere sahip olan sektörde sayısız isim altında satışı yapılan akü şarj cihazları içinde en çok tercih edilen markalardan biri olan meanwell akü şarj cihazı hızlı dolum yapabilme özelliği ve her aküye uyum sağlayabilen gerilim ayarlama özelliği ile aküleri güvenli bir şekilde besler. Jel, kurşun-aşit ve lion akülere uyum sağlayabilen bir diğer kaliteli marka içinde yer alan isim ise Apex dir. Güneş panelleri için en uygun akü şarj cihazlarından biri olan Apex, cihazların daha verimli ve tasarruflu enerji kullanımı yapmasına da yardımcı olmaktadır. 

Akü şarj cihazı fiyatları elbetteki sektörde yer alan marka ve modellere göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatları belirlemede en önemli etken cihazın kalite ve performansıdır. Diğer aküler ile entegre olabilmesi, fonksiyonelliği, konfigürasyon kapasitesi ve inovatif yapıları yine fiyatların değişmesinde rol oynayan etkenlerdendir.. 

Electrozirve olarak, sektörde bulunduğumuz uzun yıllar içerisinde edindiğimiz donanım ve kaliteli alt yapı ile bugün pazarın en güvenilir toptan akü şarj cihazı modellerinin üretim ve satışı ile ilgileniyor, her beklenti ve ihtiyacı karşılayacak çözümler üretiyoruz.