FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Kaynak Kabloları

Kaynak Kabloları

Kaynak kablosu, kaynak makineleri ile kaynak elektrodu arasındaki bağlantıyı sağlamak için kullanılan kablodur. Dışı yalıtkan içi iletken olan bu kablo türü, bakır tellerden üretilmesi sebebiyle yüksek iletkenlik özelliğine sahiptir. Kullanılacak amaca bağlı olarak farklı renk ceketlerde olabilen, esnek yapıları ve uzun ömürlü olmaları ile güvenle kullanılabilmektedirler. Yüksek kalite ve güvenlik standartlarında üretimleri yapılan kaynak şase kablosu, otomotiv, denizcilik, solar sistem, lojistik ve konveyörler gibi pek çok farklı endüstriyel ve sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Bükülme,kıvrılma, düğümlenme gibi oluşumlarda dahi iletkenliğinden taviz vermeyen bu donanımlar, aşınma, korozyona uğrama ve çabuk deforme olma oluşumlarına karşıda mukavemetlidir.  

Electrozirve olarak yüksek iletkenlik gücüne sahip, uzun ömürlü, kaliteli ve her sektörün ihtiyacını karşılayacak kaynak makinesi kablosu ürün çeşitlerimiz ile hizmetinizdeyiz. Teknolojinin getirdiği yeniliklere adapte ürün gruplarımız, kaliteden ve mukavemetten ödün vermeyen, her beklentiyi karşılayan performansa sahiptir. 

Kaynak kablosu kullanım alanları tür ve çeşitleri göz önünde bulundurularak oldukça geniş bir sektöre yayılmaktadır. Endüstriyel ve sanayi, otomotiv, denizcilik ve solar sistem enerji üretim merkezlerinde kaynak kablosu çeşitleri kullanılmaktadır. 

 Elektrik kaynağı ve iletimi olan her merkezde yardımı alınan kaynak kablosu, atmosfer olaylarına karşı dayanıklı üretimleri ile uzun yıllar aynı kalitede sorunsuz kullanım imkanı sağlamaktadır. Kaynak elektrodunun ark oluşturarak diğer kablo ile arasında bir bağlantı oluşturan ve bunu yaparkende enerjinin iletkenliğinden kayıp vermeden yapan bu sistemler, esnek kılıf yapısıyla da her şartlar altında performansını korumaya devam etmektedir. 

Kaynak kabloları farklı sektörlerde kullanılan, farklı ihtiyaçlar için üretim içeriklerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Bakır, RVV, Elastomer , iki ölçülü, dört ölçülü ve güneş kablosu olarak çeşitlernirken aynı zamanda güç kablosu, sodyum iletkenli kablo, yüksek gerilim kabloları, doğru akım kabloları, gaz yalıtımlı kablo olarak da çeşitlenmektedir. Kaynak kablosu seçimi yapılırken kullanılacak cihaz, ortam ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak seçimlerin yapılması gerekmektedir. 

Kaynak kablosu fiyatları, kabloların kalitesi, türü ve çeşidine göre değişmektedir. Hangi alanda ne amaçla kullanılacak ise kablonun seçimi de bu doğrultuda yapılmalıdır. 

Electrozirve olarak yıllardır sektörde var olmanın kazandırdığı altyapı ve donanım ile her sektörün beklentisini karşılayacak kaynak kablosu üretim ve satışını üstleniyor, kaliteden ödün vermeden, garantili, güvenli ve sektörün yeniliklerine adapte ürünleri müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.