FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Polikristal Güneş Panelleri

Polikristal Güneş Panelleri

Yeni nesil fotovoltaik güneş enerjisi hücrelerinden olan polikristal güneş panelleri, çok sayıda silikon kristalli güneş hücresinden oluşan, güneş ışığını elektrik enerjisine çeviren sistemlerdir. Birden fazla kristalden oluşması, elektronların hücreler arasında ilerlemesini hem zorlaştırmasını hem de sınırlı tutması açısından monokristal ve amorf sistemlerine oranla daha düşük verime sahip olsa da mukavemet ve enerji takviyesi açısından yeterli çözümler sunmaktadır. Ev ve küçük çaplı işletmeler için ideal olan bu sistemler, çeşitli boyutlarda ve güç seviyelerinde bulunabilirler.

Polikristal güneş panelleri, güneş ışınlarına maruz kaldığı süre boyunca elektrik ürete bilirler fakat doğru proje, uygun boyutlar ve profesyonel işçilik ile ihtiyaçları karşılayacak düzeyde enerji üretimlerine katkı sağlayabilmektedir. Silikon saflık derecesi diğer alternatiflere kıyasla düşük olsa da yine de küçük ve orta düzey enerji ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahiptir. Tasarım olarak mavi bir görüntüye sahip olup, ortalama ömrü 20 yıl olarak öngörülmekte ve maliyetini 4-6 yılda amorti edebilmektedir. Yağmur, kar ve dolu yüklerine karşı mukavemetli, yansıma oranı düşük ve her zemin tipine uyum sağlayan tasarımları ile de fonksiyonel olan bu sistemleri estetik kaygı gütmeden, güvenle kullanabilirsiniz.

Electrozirve olarak, polikristal güneş paneli üretimi hizmetlerimiz ile her ihtiyaca uygun çözümler sunmak adına ürün alternatiflerimizi geniş tutuyor, yaşam alanları ve küçük işletmeler için ideal olan bu ürün grubumuzu beğeninize sunuyoruz.

Güneşten gelen ışınları enerjiye çevirmenin en akıllıca yöntemi olan güneş panelleri, kısa sürede kendini amorte edebilen verim ve performansları ile hem çevreci hem de ekonomik enerji kullanma imkanı sağlamaktadır. Saf silikon dereceleri ve hücre yerleşimine göre çeşitlere ayrılan panellerin bir modeli olan polikristal güneş panelleri, birden fazla silikon kristallerine sahip güneş hücrelerinden oluşan fotovoltaik sistemlerdir. Bu özellikleri onu güneşten aktif olarak ışık gelmeye devam ettiği müddetçe enerji üretebilme kapasitesine sahip olduğunu göstermektedir. Küçük alanların enerji ihtiyacını karşılayacak düzeyde verime sahip olan polikristal solar sistemleri, 20 yıl gibi uzun bir süre olan ömürleri ile de her daim yanınızdadır.

Yenilenebilir enerji sağlaması ve çevreci yapısı ile son dönemlerin en çok rağbet gören enerji üretim sistemlerinden olan güneş panelleri, güneşten gelen doğal ışınları, içerisindeki hücre elektronları vasıtası ile elektrik enerjisine çevirerek, şebekeye aktarmakta ve günlük elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmaktadır.

Endüstriyel tesislerde, yaşam alanlarında,şebeke elektriğinin olmadığının mecralarda ve dilenen her yerde kullanıma uygun olan polikristal güneş paneli üretimleri ile tanışılması gerektiğini herkes bilmeli. Birden fazla silikon kristallerden meydana gelen ve isminide buradan alan polikristal güneş panelleri, 20 yılı aşan uzun ömürlü ve mukavemetli yapısı ile 4 yılda maliyetini amorte ederek uzun yıllar ekonomik elektrik kullanmanın kapılarını aralaktadır.

Havanın kapalı olduğu durumlarda yada kış şartlarında enerji üretmeye devam edebilme kapasitesine sahiptir

Polikristal güneş paneli fiyat kullanılacak panel sayısı, panelin watt kapasitesi, modeli, işçilik ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Electrozirve olarak bizler daima kaliteli üretim ve hizmeti ekonomik şartlar altında müşterilerimize ulaştırmak için çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. İhtiyacınıza en uygun panel çeşitlerimizi birlikte seçmek, en doğru ve iklim şartlarına en uygun toptan polikristal güneş paneli sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.